Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené
  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

Odstávka skončila dřív, než se plánovalo

Třetí dukovanský blok opět dodává elektřinu. Odstávka skončila dřív, než se plánovalo.

Od pondělního večera - 18. hodiny a 37. minuty elektrickou energii opět vyrábí a do sítě dodává třetí blok Jaderné elektrárny Dukovany. Díky zdárnému průběhu všech plánovaných prací a prováděných kontrol byla ukončena odstávka a zahájena výroba elektřiny o 23 dnů dříve než se plánovalo. V Dukovanech jsou tak v plném provozu bloky 1, 3 a 4. Blok číslo dvě je desátý den v plánované odstávce.

Během uplynulých dnů byl 3. reaktorový blok Jaderné elektrárny Dukovany podroben řadě speciálních kontrol a testů, které měly za úkol ověřit bezpečnost a spolehlivost bloku před jeho opětovným uvedením do běžného provozu. Všechny prováděné pevnostní, těsnostní i funkční zkoušky byly vyhovující a blok mohl být uveden do provozu. Parní turbína TG 32 byla přifázována v 18:37 hod. a byla ukončena plánovaná odstávka bloku.

V průběhu odstávky, která byla zahájena 22. dubna, byly vedle pravidelné výměny 1/5 paliva provedeny kontroly dokumentace RTG svarů a dokončena řada plánovaných investičních akcí, plynoucích ze zátěžových testů a z přípravy bloku na další dlouhodobý provoz. Nyní dochází k postupnému zvyšování výkonu reaktoru. Maximum elektrické energie by měl blok dodávat již ve čtvrtek 29. září.

 

Ing. Jiří Bezděk

tiskový mluvčí ČEZ, a. s., Jaderná elektrárna Dukovany

 

Hledat

Rychlé kontakty

Tavíkovice 1

671 40 Tavíkovice

601 118 576

515 339 213

starosta@tavikovice.cz

Realizaci projektu "Výtah - zdravotní středisko Tavíkovice" podpořila nadace ČEZ

Kulturní akce

Banner

Odkazy

 

banner blondyny

 

 

 

 

 

 

Zajímavé odkazy

Kulturní akce

Banner

Odkazy

 

banner blondyny

 

 

 

 

 

 

Hledat

Rychlé kontakty

Tavíkovice 1

671 40 Tavíkovice

515 339 213

starosta@tavikovice.cz

TOPlist