Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené
  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

Pozvánka na výstavu fotografií Petra Mikuše

Nová výstava fotografií ve vstupní hale JE Dukovany – zdarma do konce prázdnin

Nově instalovaná výstava fotografií Petra Mikuše z nedalekých Ketkovic zdobí vstupní halu elektrárny od dnešního dne.  Stovky osob, které denně vstupují do elektrárny Dukovany, ať už za prací či k prohlídce elektrárny, mohou shlédnout černobílé i barevné fotografie s tématikou jaderného provozu. Najdou zde fotografie pohlížející na elektrárnu zevnitř, ale také zajímavé panoramatické pohledy z okolí.

Vstupní hala elektrárny je místem konání důležitých bezpečnostních procedur, ale také prostorem pro pořádání výstav. Svá díla zde prezentují fotografové z regionu i z celé republiky. Peter Mikuš, který zde vystavuje poprvé, se fotografií zabývá již 15 let a v posledních dvou letech se začíná klonit ke kráse černobílé, klasické fotografie.

Peter Mikuš je povoláním IT manažer a jeho zálibou je jaderná energetika, letectví a astronomie. Technické vzdělání se snoubí s citlivou duší a promítá se do jedinečnosti jeho díla.

Soubor vystavovaných fotografií vznikal v průběhu posledních tří let, část z nich vznikla k příležitosti spuštění prvního a druhého bloku po nedávné odstávce.

„Oslovuje mě technická krása Jaderné elektrárny Dukovany, ale také přírodní krása Hadcovy stepi. Kontrast přírody a chladného betonu, světla a tmy, s tím vším se setkáte na mých fotografiích,“ říká autor fotografií Peter Mikuš.

Básnickými texty fotografie opatřil Pavel Horák z Brna, který píše od svých 17 let. Převážně se věnuje hororové literatuře, a to jak psaní povídek, tak i jiných forem tohoto žánru. Od roku 1996 publikoval již více než deset knih.

Výstava je přístupná veřejnosti zdarma a potrvá do konce prázdnin.

 

 

Ing. Jiří Bezděk

tiskový mluvčí ČEZ, a. s.

Jaderná elektrárna Dukovany

 

Hledat

Rychlé kontakty

Tavíkovice 1

671 40 Tavíkovice

601 118 576

515 339 213

starosta@tavikovice.cz

Realizaci projektu "Výtah - zdravotní středisko Tavíkovice" podpořila nadace ČEZ

Kulturní akce

Banner

Odkazy

 

banner blondyny

 

 

 

 

 

 

Zajímavé odkazy

Kulturní akce

Banner

Odkazy

 

banner blondyny

 

 

 

 

 

 

Hledat

Rychlé kontakty

Tavíkovice 1

671 40 Tavíkovice

515 339 213

starosta@tavikovice.cz

TOPlist