Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené
  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

Pozvánka Jaderné elektrárny Dukovany "24 hodin otevřených dveří"

Jaderná elektrárna Dukovany otevře na 24 hodin své brány návštěvníkům

 

Jaderná elektrárna Dukovany od pátku 19. 8. od 15.00 hod. do soboty 20. 8. do 15.00 hod. otevře své brány veřejnosti. Celých 24 hodin budou moci zájemci navštívit nejen infocentrum elektrárny, ale také trenažer pro operátory blokových dozoren a střežený prostor elektrárny. Jedinečnou příležitost prohlédnout si elektrárnu nejen přes den, ale také v noci budou mít všichni zaregistrování starší 15 let.

Zcela nový a neobvyklý pohled na čtyři bloky první české jaderné elektrárny, jedinečný pohled na nové dieselgenerátory o výkonu 3,2 MW nebo nově postavené ventilátorové věže, a řada dalších zajímavostí bude k vidění všem návštěvníkům starším 15 let, kterým je vstup do elektrárny povolen.

Účastníci exkurze na vlastní oči shlédnou řadu modernizačních a investičních akcí, které byly v posledních letech realizovány pro zajištění dalšího dlouhodobého provozu. Denní i noční prohlídka první jaderné elektrárny na území ČR, která díky dlouhodobým úspěšným provozním výsledkům pokrývá svojí výrobou 20 % celkové spotřeby elektrické energie České republiky, jsou jedinečnou příležitostí, kterou nabízíme všem zájemcům pro zpestření druhé poloviny letních prázdnin.

„Vše proběhne za přísného dohledu pracovníků fyzické ochrany elektrárny. Návštěvníci budou před vstupem do autobusu podrobeni kontrole, která zamezí vnášení nepovolených předmětů. Mobilní telefony, nůž nebo nepotřebné osobní věci si po dobu exkurze mohou návštěvníci uložit do osobních skřínek,“ říká Roman Havlín, ředitel útvaru Bezpečnost Divize výroba. „Pod dohledem členů ochrany elektrárny budou návštěvníci po celou dobu průjezdu autobusu elektrárnou,“ dodává Roman Havlín.

S ohledem na velký zájem návštěvníků v loňském roce došlo k navýšení celkových kapacit, ale přesto zůstává počet míst pro vstup do střeženého prostoru elektrárny omezen. Proto je vhodné si volné termíny rezervovat co nejdříve.

 

Základní informace:

Délka exkurze: 75 minut

Program exkurze: Návštěva Infocentra a prohlídka trenažéru blokové dozorny (cvičný velín), osobní kontrola před vjezdem do elektrárny, cca 30 min. komentovaná projížďka autobusem střeženým prostorem elektrárny.

Začátky exkurzí: Od pátku 19. 8. od 15.00 hodin každou další celou hodinu nepřetržitě až do soboty 20. 8. do 15.00 hodin.

Exkurze jsou pouze pro občany starší 15 let (nutností je platný občanský průkaz). Počet míst je omezen kapacitou autobusu.

Možnost přihlášení:

Pouze elektronicky – Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Do přihlášky uveďte: jméno a příjmení, datum narození, číslo OP, zaměstnavatele (školu), státní příslušnost a termín a čas začátku exkurze, o který máte zájem.

Uzávěrka přihlášek je 18. 8. ve 12 hodin.

Na základě přihlášky bude každému zájemci zasláno potvrzení a pokyny k exkurzi.

 

 

Ing. Jiří Bezděk

tiskový mluvčí ČEZ, a. s.

Jaderná elektrárna Dukovany

 

Hledat

Rychlé kontakty

Tavíkovice 1

671 40 Tavíkovice

601 118 576

515 339 213

starosta@tavikovice.cz

Realizaci projektu "Výtah - zdravotní středisko Tavíkovice" podpořila nadace ČEZ

Kulturní akce

Banner

Odkazy

 

banner blondyny

 

 

 

 

 

 

Zajímavé odkazy

Kulturní akce

Banner

Odkazy

 

banner blondyny

 

 

 

 

 

 

Hledat

Rychlé kontakty

Tavíkovice 1

671 40 Tavíkovice

515 339 213

starosta@tavikovice.cz

TOPlist