• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

Oficiální webové stránky obce Tavíkovice

Obec Tavíkovice leží 24 km severně od Znojma ve směru Znojmo-Náměšť n./Osl.: Hranice tvoří část severních hranic okresu Znojmo. Obec leží v nadmořské výšce 350 m. Tavíkovicemi protéká řeka Rokytná a tvoří četné zákruty v hlubokém údolí lemovaném jehličnatými a listnatými lesy na stráních.

Počátek obce spadá do 11. století. Někdy v těch dobách vykázal knížecí úředník stařešinovi Tavíkovi a jeho rodu kus území k osídlení a obdělávání. Ten se usadil i s rodinou, čeledí a nevolníky v lesnatém žlebu na březích potůčku protékajícího a vlévajícího se do Rokytné. Podle stařešiny Tavíka se lidé zvali Tavíkovi, čili Tavíkovici, kteréžto jméno přešlo na celou obec jako Tavíkovice. Tavík byl šlechticem, vladykou a jeho potomci a nástupci se psali po Tavíkovicích. Bydleli ve tvrzi, obehnané příkopem, která stávala v místech nynějšího zámku.

Více o obci zde.

  • Městys Višňové pořádá v sobotu 19. října v době od 7.00 do 12.00 hodin Zabijačkové hody pana Kloudy ve dvoře. Přijďte ochutnat zabijačkové pochoutky. Součástí budou i trhovci s prodejem koření a zdravé výživy, ponožek a textilu, výrobků Charity Znojmo a výroba věnců paní Vydrové z Plavče.
  • Svaz zahrádkářů Višňové základní organizace uspořádá v neděli 20. října 2019 tj. v neděli o posvícení, tradiční Výstavu ovoce, zeleniny, květin a výtvarných prací žáků mateřské a základní školy ve Višňovém. Srdečně zveme všechny občany. Zvláště zveme rodiče, prarodiče a rodinné příslušníky žáčků, kteří se na výstavě prezentují svými úžasnými výtvarnými pracemi. Výstava se koná v neděli od 14 do 18 hodin přízemních prostorách nákupního střediska Jednoty. Dobrovolné vstupné bude věnováno na nákup vánočních dárků pro děti v mateřské škole. Na výstavě bude také ochutnávka višňovských vín.
  • Vážení přátelé, srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří, který na Základní škole ve Višňovém organizujeme u příležitosti ukončení „velké rekonstrukce“ v sobotu 19. října 2019 v době od 14.00 do 17.00 hod. V průběhu odpoledne si můžete prohlédnout zmodernizované prostory školy, učebny, pomůcky pro výuku a práce žáků. Navíc si můžete vyzkoušet práci s novými pomůckami při přírodovědném bádání. Těšíme se na Vás a věříme, že se za námi přijdete podívat.

Nové dokumenty

Hledat

Rychlé kontakty

Tavíkovice 1

671 40 Tavíkovice

601 118 576

515 339 213

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Realizaci projektu "Výměna oken ZŠ a MŠ Tavíkovice" podpořila nadace ČEZ

Odkazy

 

banner blondyny

 

 

 

 

 

 

Zajímavé odkazy

Hledat

Kulturní akce

Odkazy

 

banner blondyny

 

 

 

 

 

 

Rychlé kontakty

Tavíkovice 1

671 40 Tavíkovice

515 339 213

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

TOPlist