• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

Oficiální webové stránky obce Tavíkovice

Obec Tavíkovice leží 24 km severně od Znojma ve směru Znojmo-Náměšť n./Osl.: Hranice tvoří část severních hranic okresu Znojmo. Obec leží v nadmořské výšce 350 m. Tavíkovicemi protéká řeka Rokytná a tvoří četné zákruty v hlubokém údolí lemovaném jehličnatými a listnatými lesy na stráních.

Počátek obce spadá do 11. století. Někdy v těch dobách vykázal knížecí úředník stařešinovi Tavíkovi a jeho rodu kus území k osídlení a obdělávání. Ten se usadil i s rodinou, čeledí a nevolníky v lesnatém žlebu na březích potůčku protékajícího a vlévajícího se do Rokytné. Podle stařešiny Tavíka se lidé zvali Tavíkovi, čili Tavíkovici, kteréžto jméno přešlo na celou obec jako Tavíkovice. Tavík byl šlechticem, vladykou a jeho potomci a nástupci se psali po Tavíkovicích. Bydleli ve tvrzi, obehnané příkopem, která stávala v místech nynějšího zámku.

Více o obci zde.

  1. IX. ročník Višňovského kulturního léta za pořadatelství městyse Višňového začíná v pondělí 1. července od 20.00 hodin na nádvoří višńovského zámku listováním knihou Český ráj. 

Úterý 2. července pokračuje v zámeckém parku promítáním úspěšné české komedie Ženy v běhu. Středa 3. 7. patří opět promítání, a to filmové pohádky Čertí brko. Čtvrtek 4. 7.  bude promítána komedie Po čem muži touží.

V pátek 5. července bude v areálu obecního dvora na náměstí ve Višňovém probíhat celodenní hraní a vystupování spojené s Výstavou strašidel, a to v čase od 11.11 do 18.18. Jedná se o program nejen pro děti.

Shodně v pátek od 17.00 hod. na zámeckém nádvoří divadelní spolek Návrat představí svou úspěšnou komedii Pod borovičkou seděla.

Večerní páteční promítání bude patřit letošnímu nejúspěšnějšímu hudebnímu filmu Bohemian Rhapsody.  Promítání bude vždy od 21.00 hodin.

Veškeré dobrovolné vstupné bude věnováno pro nákup nového dřevěného posezení na vyhlídku na Starou horu. Bohaté občerstvení při filmovém festivalu v areálu zámeckého parku je zajištěno.

Srdečně na tento kulturní festival Vás do Višňového zvou pořadatelé.

Nové dokumenty

Hledat

Rychlé kontakty

Tavíkovice 1

671 40 Tavíkovice

601 118 576

515 339 213

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Realizaci projektu "Výměna oken ZŠ a MŠ Tavíkovice" podpořila nadace ČEZ

Odkazy

 

banner blondyny

 

 

 

 

 

 

Zajímavé odkazy

Hledat

Kulturní akce

Odkazy

 

banner blondyny

 

 

 

 

 

 

Rychlé kontakty

Tavíkovice 1

671 40 Tavíkovice

515 339 213

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

TOPlist